Dr Katarzyna Sekścińska nominowana do Nagród Naukowych POLITYKI

Katarzyna Sekścińska (1)

Z ogromną przyjemnością gratulujemy dr Katarzynie Sekścińskiej z naszego Wydziału nominacji do finału tegorocznych Nagród Naukowych POLITYKI. Dr Sekścińska zajmuje się się poszukiwaniem psychologicznych determinant wyborów finansowych dzieci i dorosłych oraz socjalizacją ekonomiczną. Jako finalistka w kategorii Nauki Społeczne będzie konkurować z trzema innymi kandydatami o stypendium w wysokości 30 tys. złotych. Pozostałe kategorie to: Nauki Humanistyczne, Nauki o Życiu, Nauki Ścisłe i Nauki Techniczne. Z 15 finalistów, z których każdy ma już zagwarantowane jednorazowe stypendium w wysokości 10 tys. zł, kapituła konkursowa wyłoni 5 laureatów. Ich nazwiska zostaną ogłoszone na uroczystej Gali pod koniec października 2016. Głęboko wierzymy, że dr Sekścińska zostanie jednym z nich, gdyż, jak napisali organizatorzy konkursu:  „(…) liczy się jeszcze coś, co wymyka się prostym rachunkom: odwaga myślenia, podążanie własną, oryginalną drogą badawczą, szukanie odpowiedzi na ważne pytania na skrzyżowaniu rozmaitych tradycyjnych gałęzi nauki, w końcu – umiejętność podzielenia się swoją wiedzą z szeroką publicznością. Słowem, liczy się osobowość.” A tego dr Sekścińskiej odmówić nie można.

Data publikacji: 23 września 2016