Wtorek Naukowy 22.11.2016 r. – prof. Helena Rempała (Ohio State University, Columbus)

22-11-2016

Jak dorosnę zostanę psychologiem klinicznym, amerykańskim psychologiem klinicznym.
Zawód psychologa klinicznego w USA niesie ze sobą znaczne przywileje i prestiż ale i poważne obowiązki. Przygotowanie do zawodu jest długie (około 8.5 roku mija zanim przystępujemy do ostatnich egzaminów licencjackich) i kosztowne. APA nieustannie monitoruje powstawanie nowych programów i  praktyk zawodowych aby utrzymać jak najwyższy poziom zawodu, niezależnie od Stanu i ośrodka szkolenia. Ta w teorii godna pochwały praktyka igra z delikatna równowagą podaży i popytu na usługi psychologów klinicznych. Obecny wykład ma na celu przedstawienie procesu kształcenia amerykańskich psychologów klinicznych ze zwróceniem szczególnej uwagi na kluczowe decyzje stawiane przez ów proces przed przyszłymi psychologami.

Wtorek, 22 listopada 2016, godz. 15.15-16.00, sala nr 1 lub aula w przypadku tłumów

Data publikacji: 15 listopada 2016