Zaproszenie na prezentację wyników Ogólnopolskiego Spisu Autyzmu – 29.11.2016. g.12

Zespół Ogólnopolskiego Spisu Autyzmu zaprasza na prezentację wyników badań na temat sytuacji osób z autyzmem w Polsce. Na spotkaniu swoją premierę będzie miała publikacja „Ogólnopolski Spis Autyzmu. Sytuacja młodzieży i dorosłych z autyzmem w Polsce”. Publikacja ta jest rezultatem badań prowadzonych wspólnie przez Wydział Psychologii UW, Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Innowacji Społecznych „Mary i Max”. Ogólnopolski Spis Autyzmu powstał w celu wypełnienia luki w wiedzy na temat sytuacji młodzieży i dorosłych z autyzmem w Polsce. Szczególny nacisk został położony na poznanie potrzeb wysokofunkcjonujących osób z autyzmem (w tym osób z zespołem Aspergera) – grupy często pomijanej w badaniach i programach wsparcia. Raport powstał również po to, by dać samym osobom z autyzmem możliwość wypowiedzenia się na temat swojej sytuacji i potrzeb.

Spotkanie ma charakter otwarty. Odbędzie się we wtorek (29.11) na Wydziale Psychologii o godz. 12:00 w sali 74.

Data publikacji: 28 listopada 2016