Seminarium Otwarte Centrum Badań nad Uprzedzeniami – 9.12.2016 r.

Zapraszamy na najbliższe otwarte seminarium Centrum Badań nad Uprzedzeniami, na którym naszym gościem będzie dr Olga Białobrzeska (Uniwersytet SWPS, Warszawa i Laboratorium Poznania społecznego, Sopot) z referatem pt. „Psychologiczne funkcje nostalgii”.

Badania na temat nostalgii cieszą się od kilku lat dużą popularnością, a stało się tak za sprawą Constantine Sedikidesa i Tima Wildschuta – badaczy, którzy postanowili empirycznie rozstrzygnąć swój spór o to, czy odczuwanie nostalgii jest pozytywnym czy negatywnym doświadczeniem. Następnie, dziesiątki ich badań potwierdziły, że ta złożona emocja, niegdyś opisywana jako objaw chorobowy, niesie za sobą pozytywne konsekwencje, na przykład skutkuje wzrostem poczucia własnej wartości, optymizmu, poczucia sensu życia, poczucia przynależności i prospołeczności. Od tego czasu w literaturze naukowej nostalgia isn’t what it used to be.
Seminarium odbędzie się 9.12 (piątek) o godz. 16.00 w sali 74 (IIp.) na Wydziale Psychologii UW, Stawki 5/7.

Data publikacji: 02 grudnia 2016