Powołanie na Wydziale Psychologii UW dwóch ośrodków łączących naukę z praktyką

Z radością informujemy, że na naszym Wydziale powstają dwa nowe ośrodki, których celem będzie łączenie nauki i praktyki na najwyższym poziomie – Centrum Pomocy Psychologicznej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Zastosowań Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego .

Wysoka jakość nauki tworzonej przez naszych pracowników to doskonały punkt wyjścia do inicjatyw mających na celu jej popularyzowanie i wykorzystanie w działaniach na rzecz społeczności, biznesu,  rozwoju wiedzy i kompetencji psychologicznych osób w różnych rolach zawodowych.

Centrum Pomocy Psychologicznej UW pokieruje dr Szymon Chrząstowski – psycholog, naukowiec, terapeuta. Centrum ma być miejscem dialogu między nauką i pomocą psychologiczną, gdzie możliwy będzie rozwój psychoterapii w nawiązaniu do najbardziej aktualnej wiedzy naukowej, a także bliskość praktyki będzie inspiracją dla rozwoju nauki i jej aplikacji. Ośrodek ma tworzyć dogodne warunki do prowadzenia terapii i nauki dla naszych studentów. Dzięki współpracy z miastem z pomocy psychologicznej na wysokim poziomie będą mogły bezpłatnie skorzystać osoby, których na tę pomoc dotąd nie było stać.

Centrum Zastosowań Psychologii UW kieruje dr hab. Mirosława Huflejt-Łukasik, psycholog, naukowiec, coach, psychoterapeuta, trener i konsultant w obszarze zarządzania i rozwoju zasobów ludzkich. Centrum będzie odpowiadać na potrzeby organizacji – w formie dopasowanych usług: konsultacyjnych, rozwojowych (szkolenia, coaching), badawczych oraz skupiać w jednym miejscu ofertę edukacyjną  dla osób indywidualnych, w postaci kursów i studiów podyplomowych. Ośrodek ma za zadanie wspierać projekty aplikacyjne i wdrożeniowe w różnych obszarach psychologii oraz umożliwiać współpracę pracowników Wydziału Psychologii z praktykami. Przygotowywane przez nas projekty na zamówienie będą integrować naukową i specjalistyczną wiedzę psychologiczną z wiedzą i doświadczeniem z praktyki w różnych obszarach.

Zapraszamy do kontaktu: cpp@psych.uw.edu.pl i czp@psych.uw.edu.pl

Data publikacji: 30 stycznia 2017