Zaproszenie do publikowania w Psychologii-Etologii-Genetyce

Poniżej publikujemy informacje od prof. dr hab. Włodzimierza Oniszczenko dotyczące nadsyłania artykułów do półrocznika „Psychologia-Etologia-Genetyka”.

W imieniu własnym i redakcji serdecznie zapraszam do nadsyłania artykułów do półrocznika „Psychologia-Etologia-Genetyka”. Szczegóły dotyczące wymagań redakcyjnych podane są na naszej stronie internetowej www.peg.uw.edu.pl

„Psychologia-Etologia-Genetyka” jest serią wydawniczą z pogranicza psychologii i biologii wydawaną dwa razy w ciągu roku. Publikujemy wyniki badań, prace teoretyczne i przeglądowe oraz propozycje zastosowania wyników badań w działalności praktycznej. Seria adresowana jest do wszystkich osób zainteresowanych następującymi obszarami badawczymi: różnice indywidualne, rola czynników genetycznych i środowiskowych w kształtowaniu zachowania, rozwój osobniczy i ewolucyjny zachowania, psychobiologiczne mechanizmy zachowania, porównawcza analiza zachowania się różnych gatunków zwierząt (w tym człowieka), zastosowania psychologii, etologii i genetyki zachowania. Zapraszamy także autorów zajmujących się problematyką z pogranicza psychologii i medycyny. Jesteśmy otwarci na wszystkich Autorów, także początkujących. Zapewniamy szybki proces recenzowania i w przypadku akceptacji artykułu jego publikację w ciągu pół roku.

Wydawcą PEG jest Interdyscyplinarne Centrum Genetyki Zachowania na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Naszym Wydawnictwem (druk, kolportaż i prenumerata) jest Wydawnictwo Naukowe Scholar. Artykuły w PEG są obecnie punktowane ośmioma punktami.

Zapraszamy do współpracy.

Włodzimierz Oniszczenko (redaktor naczelny PEG)

Data publikacji: 03 marca 2017