Wydział Psychologii na Pikniku Naukowym

Znalezione obrazy dla zapytania piknik naukowy 2017

Na Ziemi wiele osób cierpi głód, a jednocześnie 30 procent wyprodukowanej żywności nigdy nie zostaje zjedzona. To nie tylko szkoda społeczna, ale i marnowanie ograniczonych zasobów naszej planety. Warzywa i owoce, które nie spełniają kryteriów wielkości, koloru i kształtu, gniją na polach.

Już 3 czerwca Wydział Psychologii, podczas Pikniku Naukowego organizowanego przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik, postara się odpowiedzieć na pytanie, czy i dlaczego nie chcemy jeść brzydkich warzyw i owoców. Jakie mechanizmy psychologiczne mogą się za tym kryć? Czy możemy odczuwać empatię wobec marchewki? Jak dalece sięga nasza skłonność do antropomorfizowania? Na chętnych zwiedzających przeprowadzimy dwa psychologiczne eksperymenty.

Między 11 a 20 będzie nas można spotkać na stanowisku F7 w bryle stadionu.

Data publikacji: 29 maja 2017