Mentoring – Wolontariat Koleżeński „Mary i Max”

Drodzy Studenci, Drogie Studentki!

Poniżej przedstawiamy treść ogłoszenia, które przekazało nam Stowarzyszenie Innowacji Społecznych „Mary i Max” – założone przez absolwentów i doktorantów Wydziału Psychologii UW.
Zapraszamy Was do udziału w ścieżce mentoringowej Wolontariatu Koleżeńskiego “Mary i Max” – nowoczesnego programu wspierania osób z autyzmem i zespołem Aspergera.

W trakcie trwania programu (6-8 miesięcy) wolontariusz/ka spotyka się z jedną osobą z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, spędzając z nią czas w sposób dopasowany do preferencji i zainteresowań obu ze stron. Spotkania odbywają się raz w tygodniu (1-2 godziny)

Obecnie poszukujemy studentów/studentek wszystkich lat psychologii i pedagogiki – celem mentoringu jest wsparcie osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu z większymi (niż w ścieżce ogólnej) problemami komunikacyjnymi, potrzebujących większego wsparcia. Tego typu działania pomocowe działają pozytywnie na budowanie umiejętności społecznych, poprawę samooceny i kompetencji naszych podopiecznych

Ścieżka mentoringowa uruchamiana jest pilotażowo – do udziału w programie możemy zaprosić 5 osób a rekrutacja trwa do 15 czerwca. Przewidywany czas trwania programu to lipiec-grudzień 2017.

Oprócz możliwości zdobycia cennego doświadczenia praktycznego oferujemy mentorom i mentorkom kompleksowe szkolenie z zakresu wspierania osób z autyzmem, regularne spotkania i wsparcie doświadczonych psychologów, grupowe superwizje

Formularz zgłoszeniowy i dodatkowe informacje odnajdziecie na stronie http://wolontariatkolezenski.pl/o-projekcie/mentoring/
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wypełniania zgłoszeń!

Data publikacji: 09 czerwca 2017