Wydział Psychologii zwyciężył w Rankingu Kierunków Studiów!

Wydział Psychologii zwyciężył w Rankingu Kierunków Studiów – kierunek: psychologia – przygotowanym w ramach Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017.

Na czele Rankingu znajdują się (na zasadzie ex aequo) Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński. Względem roku 2016 Wydział Psychologii UW awansował o 2 miejsca!

Ranking Perspektyw uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów: Prestiż, Absolwenci na rynku pracy, Potencjał naukowy, Efektywność naukowa, Potencjał dydaktyczny, Innowacyjność i Umiędzynarodowienie. Czyni to z niego jeden z najbardziej rozbudowanych rankingów edukacyjnych na świecie. Jest też jednym z czterech, które posiadają międzynarodowy certyfikat jakości. Jego metodologię opracowuje Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk.

Twórcy Rankingu za zadanie postawili sobie pomoc maturzystom w dokonaniu najlepszych wyborów oraz budowanie kultury jakości w polskich szkołach wyższych. Ranking to także kompendium wiedzy o aktualnym stanie polskiego szkolnictwa wyższego.

Dydaktyka i badania na światowym poziomie, doskonała kadra, wysoki poziom umiędzynarodowienia, aktywny udział w globalnym naukowym networkingu, współpraca z biznesem i rynkiem pracy – to osiągnięcia, które pozwalają uczelni sprostać wyzwaniom naszych czasów. Właśnie takie uczelnie i kierunki wskazuje Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2017.

Data publikacji: 12 czerwca 2017