Odszedł profesor Stanisław Mika
25 września 2017

Z żalem informujemy, że dnia 22 września 2017 roku odszedł od nas profesor Stanisław Mika.

Pionier nowoczesnej psychologii społecznej w Polsce i Mistrz wielu pokoleń naukowców.

Założyciel i wieloletni szef Katedry Psychologii Społecznej. Autor „Psychologii Społecznej”, przez wiele lat jedynego podręcznika naszej dyscypliny, do dzisiaj ważnego źródła wiedzy o klasycznych teoriach i badaniach. Współtwórca eksperymentalnego nurtu psychologii społecznej w Polsce i Europie. Członek Europejskiego Towarzystwa Psychologii Społecznej (EASP) i członek-założyciel Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej (PSPS). Dziekan Wydziału Psychologii w latach 1990-1993. Promotor wielu prac magisterskich i doktorskich.

Był naszym Nauczycielem i Przyjacielem.

Będziemy pamiętać Jego wiedzę i erudycję, ale także życzliwość, poczucie humoru i zainteresowanie, którym obdarzał współpracowników i studentów.

Informacje dotyczące uroczystości pogrzebowej przekażemy niebawem.

[Aktualizacja]

Msza żałobna 3.10.2017 r. wtorek godz. 12.00 – Kościół św. Michała Archanioła, Warszawa ul. Puławska 95

Ceremonia pogrzebowa 3.10.2017 r. wtorek godz. 14.00 – Cmentarz Północny (brama główna), Warszawa, ul. Wóycickiego 14